Ćwiczenia z TRXem

WYPADY DO TYŁU

1

Weź hantle dla dodatkowego obciążenia. Napnij mięśnie stabilizujące tułowia, by zachować równowagę. Umieść stopę w uchwycie tak, by tworzyła w kolanie kąt prosty. Następnie wyciągnij zawieszoną nogę do tyłu, jednocześnie unosząc ramiona w górę i przenosząc ciężar ciała na przednią nogę. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień nogę.

BURPEE

2

Przyjmij taką pozycję, jak w poprzednim ćwiczeniu. Następnie wykonaj przysiad, wyrzuć obie nogi do tyłu i zrób pompkę, pamiętając o odpowiednim napięciu mięśni brzucha i pośladków, by stabilizować odcinek lędźwiowy. W dalszej kolejności przyciągnij obie nogi  z powrotem i z przysiadu wykonaj podskok, jednocześnie wyciągając ręce do góry. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach

PRZESKOKI

3

Złap uchwyt i wyprostuj ramiona na wysokości klatki piersiowej. Pamiętaj, by plecy były przez cały czas wyprostowane. Następnie wykonaj ruch podobny do tego jak przy ćwiczeniu „wypad do tyłu”. Wyrzuć jedną nogę do tyłu, aż palcami dotknie podłogi, a drugą ugnij, pilnując, by kolano nie wyszło poza linię palców u stóp. Wybij się energicznie i zamień nogi stronami. Ważne, by taśmy były przez cały czas mocno napięte (można to osiągnąć przenosząc na nie trochę własnego ciężaru w przeskoku). Wykonaj 16 przeskoków w 3 seriach.

PRZYSIAD Z WYSKOKIEM

4

Wyreguluj taśmę tak, by uchwyty znalazły się na wysokości brzucha. Wyprostuj ramiona przed siebie i chwyć taśmy. Następnie wykonaj przysiad i energicznie wybij się z placów lekko wyskakując do góry. Przy wykonywaniu przysiadu, pamiętaj o napinaniu mięśni brzucha i prostowaniu pleców. Kolana muszą być skierowane na zewnątrz i nie powinny przekraczać linii palców. Pamiętaj, by taśmy były przez cały napięte. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach.

SPRINTER

5

Oprzyj całe ciało na taśmach, na wysokości pach, utrzymując równowagę za pomocą mięśni stabilizujących tułowia. Wyciągnij kolano przed siebie możliwie najdalej, tak by poczuć mocno napięte mięśnie czworogłowe uda. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zmień nogę. Wykonaj 15 powtórzeń w 3 seriach.

ŚCIĄGANIE NÓG W LEŻENIU

7

Połóż się na plecach, wyprostuj nogi, a stopy umieść w uchwytach. Następnie unieś biodra do góry (trzymając równowagę za pomocą mięśni brzucha) i ugnij kolana. Następnie wyprostuj ponownie nogi, pilnując, by biodra były przez cały czas w górze. Rozchyl uda i ponownie je złącz, na koniec opuszczając biodra do podłogi. Wykonaj 12 powtórzeń w 3 seriach.

WYCISKANIE

8

Oprzyj wyprostowane ramiona na taśmach, tak by przenieść na nie większość ciężaru ciała. Cały tułów powinien być lekko pochylony podłogi, pamiętając o utrzymywaniu prostych pleców i napiętych mięśni stabilizujących. Następnie ugnij ramiona w łokciach i wykonaj ruch „pompki” do momentu aż ręce znajdą się na wysokości klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej, odpychając się siłą ramion od taśm. Wykonaj 12 powtórzeń w 3 seriach.

Leave a Reply