Freshii

facebooktwitterpinterest

Freshii
835 N Michigan Ave, Chicago, IL 60611
USA
https://www.freshii.com/us/home

„Freshii” to sieć zdrowych fast foodów oferujących głównie dania wegetariańskie i wegańskie (ale mięso też się znajdzie), bazujące na świeżych bezglutenowych produktach, które nie są modyfikowane genetycznie (Non-GMO).

Lokal, w którym miałam okazję zjeść swoje pierwsze śniadanie po przylocie do Stanów mieścił się w dużym centrum handlowym niedaleko mojego hotelu. Był stosunkowo mały, ale wydzielono trochę miejsca na stół z barowymi stołkami, więc można było usiąść i na spokojnie się posilić. Inne lokale, z tego co widziałam, są znacznie większe i nieco bardziej przytulne.

Prócz zestawów śniadaniowych, składających się głównie z  wrapów i owsianek, można kupić świeże owoce, sałatki, smoothie i inne soki owocowo-wazywne. Dania lunchowe to głównie burrito, miseczki z ryżem, noodlami lub kaszami, oraz zupy. Nie wszystkie dania są wegańskie, ale bez problemu można poprosić o przygotowanie ich bez sera lub jaj albo zamić te składniki np. na tofu.

Wszystko jest szybko i ładnie podane, dzięki czemu nie ma problemu z długim czekaniem na posiłek. Jest to typowy fast food tyle, że naprawdę zdrowy, a nie tylko udający zdrowy, co niestety często się zdarza. Jednak warto pamiętać, że zdrowie nie zawsze oznacza niską kaloryczność posiłku. Przykładowo, sałatka „Signature Chopped” składająca się z zielonych warzyw,łososia, awokado, różnych rodzajów orzechów i nasion ma ponad 600 kalorii.

Ja zamówiłam owsiankę z borówkami i orzechami włoskimi, a do tego sałatkę „Antioxidant Crunch” ze szpinakiem, borówkami, brokułami, selerem,posiekanymi migdałami, oliwą z oliwek i octem winnym. Ciekawe i naprawdę pyszne połączenie!

Bardzo przyjemny lokal, gdzie po przystępnej cenie można zjeść smacznie i zdrowo. Nie jest to wykwintna restauracja z bogatym menu, ale dobra alternatywa dla tradycyjnych fast foodów. Takie miejsca jak to pokazują, że zdrowe jedzenie jest równie dostępne jak tłuste muffinki ze Starbucksa. 🙂

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz