La Lanterna

facebooktwitterpinterest

Włochy
https://lalanternaverona.wordpress.com

“La lanterna” to restauracja wegańska specjalizująca się w kuchni włoskiej. Panuje tu klimatyczny, typowo weroński wystrój, z eleganckimi stolikami, sporym wyborem win i stosunkowo bogatym menu. Niestety, karta dań tylko po włosku, więc – biorąc pod uwagę mocno średni angielski obsługi – pozostaje nam się domyślać, co jest czym, lub po prostu zamawiać „w ciemno”, co w zasadzie nie jest wcale takim złym wyborem.

Dania są nieduże, ale bardzo smaczne i zaryzykuję twierdzenie, że również bardzo wykwintne. Zwracam dużą uwagę na sposób podawania posiłków, ponieważ uważam, że w restauracji jest to jeden z elementów, który składa się na jej jakość. A kuchnia bezmięsna również może być wykwintna i czasem wręcz powinna być. Niestety, pierwsze wrażenie było mało pozytywne. Otrzymaliśmy czerstwe pieczywo, bez oliwy ani jakichkolwiek innych dodatków. Na szczęście potem było już tylko lepiej. Ekologiczne prosecco wysokiej klasy, pyszne wędzone tofu z wegańskim serkiem topionym i tagliatelle z pomidorami i oliwą. Wszystko naprawdę bardzo smaczne,  ładnie i stosunkowo szybko podane. A na deser pyszny sernik i ciasto czekoladowe. Szarlotka okazała się raczej przeciętna.

„La lanterna” to ogólnie pizzeria, ale pizze są oferowane dopiero w godzinach wieczornych. Restauracja działa bowiem z przerwami, co warto mieć na uwadze wybierając się tam na lunch lub kolację. Szkoda, że nie udało mi się spróbować prawdziwej włoskiej pizzy wege, ale wierzę, że okazja jeszcze się nadarzy.

Ogólnie rzecz biorąc, odwiedzając Weronę, warto udać się do „La Lanterny”. Jest to miejsce bardzo przyjemne, eleganckie, ale bez niepotrzebnego napuszenia. Dodatkowym plusem są przystępne ceny. Dania nie są może wybitne, ale naprawdę bardzo dobre, z mocnym włoskim akcentem. Warto się nimi podelektować w miłej atmosferze, przy lampce wyśmienitego wina.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz