Marrakesh Café

facebooktwitterpinterest

Marrakesh Café
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa
http://www.fooddesigners.pl/marrakesh/

Marrakesh Café to miejsce, do którego wybierałam się od dawna, ale jakoś nie mogłam trafić głównie ze względu na lokalizację. I bynajmniej nie chodzi mi o to, że nie wiem, gdzie znajduje się budynek Millenium Plaza, ale o to, że właśnie dobrze go znam. 🙂 Trudno mi było uwierzyć, że w takim miejscu może się mieścić klimatyczna knajpka wegańska i poniekąd miałam rację. Trudno bowiem stworzyć w tego typu biurowcu, w centrum miasta, ciekawą atmosferę. Samo przejście do restauracji i widok z okien mało zachęcające, ale wnętrze urządzone naprawdę ze smakiem, z ciekawą kolorystyką, w iście marokańskim stylu. Do tego duży plus za wygodne kanapy z poduszkami pozwalające się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o pracy. Całość dopełnia przyjemna, chilloutowa muzyka.

Zamówiliśmy Zestaw Marrakesh z różnymi pastami, falafelami, koftą i pitą. Pita podana prosto z pieca, gorąca i naprawdę pyszna. Mogę wręcz napisać, że dla samej pity warto ten lokal odwiedzić. Równie dobre są falafele i kofty. Pasty natomiast oceniam raczej średnio – niektóre trochę bez smaku, tak jakby zabrakło przypraw. Jednak gratuluję inwencji – np. pasty z zielonej i czerwonej soczewicy albo karmelizowanej cebuli. Zdecydowanie najlepszy był ostry sos i naturalny humus, choć to moje bardzo subiektywne zdanie. Na deser pozwoliliśmy sobie na szarlotkę i brownie – obydwa ciasta bardzo smaczne, a porcje w sam raz. Sok z mango świeży, bez zbędnych dodatków – również na plus. Ogólnie jedzenie naprawdę przyzwoite, choć nie mogę napisać, że powala na kolana. Na pewno skorzystają też osoby na diecie bezglutenowej, ponieważ jest to jedno z nielicznych miejsc na mapie Warszawy, które serwuje tego typu posiłki.

Podsumowując, Marrakesh Café to idealne rozwiązanie dla pracowników biurowych będących weganami. Szybkie, proste dania na pewno skutecznie zaspokoją głód, a dekoracja lokalu pozwoli na chwilę oderwać się od codziennych spraw.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz