The Fragrance of Heart

facebooktwitterpinterest

The Fragrance of Heart
Fridtjof Nansens plass 2
0160 Oslo, Norwegia
http://www.fragrance.no

Nieopodal ratuszu w Oslo znajduje się niepozornie wyglądająca kawiarnia serwująca dania wegetariańskie i wegańskie. W środku wygląda znacznie lepiej niż na zewnątrz, więc nie ma co się zrażać – warto zajrzeć! Przestrzeń okazuje się całkiem spora, przytulna, urządzona w kolorach błękitu z mądrościami ze Wschodu wymalowanymi na ścianach. Oprócz smacznych posiłków, możemy bowiem zadbać również o duszę i kupić parę książek o zen, jodze, itp. oraz płyty z muzyką do medytacji. Próbki kawałków do przesłuchanie na stronie kawiarni.

„The Fragrance of Heart” to kawiarnia z przekąskami i kilkoma ciepłymi daniami do wyboru, które praktycznie codziennie się zmieniają. Z tego, co zdążyłam zauważyć są zwykle dwie zupy do wyboru, z czego jedna całkowicie wegańska. Do tego drugie danie, codziennie inne, ale raczej wegetariańskie. Weganie mogą natomiast zamówić quiche lub inny placek warzywny, które są na tyle sycące, że bez problemu można je potraktować jako pełnowartościowy obiad. Są też różne kanapki i inne drobne przekąski. Generalnie jedzenie dobre, na dość przyzwoitym poziomie, ale na pewno nie jest to najlepsze w świecie menu, jakie miałam okazję kosztować.

Natomiast na pewno na uwagę zasługują pyszne desery, m.in. ciasta witariańskie, ale nie tylko. Szczególnie polecam wegański placek jagodowy na ciepło. Dosłownie rozpływa się w ustach! Plusem jest też spory wybór różnych rodzajów kaw, smoothie i herbat oraz domowej roboty, świeża kombucha. Wszystkie dania można zabrać na wynos, co jest dużym ułatwieniem w mieście, w którym – w przeciwieństwie do Warszawy – knajpki wegańskie stanowią ZDECYDOWANĄ mniejszość.

Obsługa bardzo miła, dobrze mówiąca po angielsku i chętnie udzielająca wszelkich informacji a propos składu dań, co dla wegan jest szczególnie ważne, ponieważ nie wszystko w menu jest 100% wegańskie. Poza tym, muszę się pochwalić, że raz dostałam gratisowe ciastko czekoladowo-ryżowe (pycha!), a raz herbatę i kawę na wynos. ☺

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz