VEG Deli

facebooktwitterpinterest

Veg Deli
ul. Radna 14
Warszawa
https://www.facebook.com/vegdeli

Niewiele jest miejsc w Polsce zajmujących się kuchnią wegetariańską, które można by z czystym sumieniem nazwać „restauracjami”. Większość to bary, specjalizujące się raczej w prostych, szybkich daniach, w niekoniecznie eleganckim entourage’u. Przyjęło się bowiem, że zwolennicy diety roślinnej to szaleni aktywiści, młodzież z różowymi włosami i trudnymi do zliczenia kolczykami. Oczywiście, nie mam nic przeciwko ani barom wege ani zaangażowanej młodzieży, pragnę jedynie nieśmiało zauważyć, że środowisko to jest znacznie bardziej podzielone niż powszechnie panujący stereotyp.

Mnie zwyczajnie brakowało w 100% roślinnej restauracji z pełnego zdarzenia. Takiej, do której można pójść na randkę, umówić się na spotkanie biznesowe, miło spędzić wieczór, zjeść ciekawie przyrządzone danie i napić się dobrego wina. Na szczęście nieopodal Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, powstało „Veg Deli”. Ta dwupiętrowa restauracja, urządzona podobnie jak „Krowarzywa” w biało-czarnych barwach, z warzywnymi dekoracjami na dole i lekką nutą vintage na górze przywodzi na myśl przytulne francuskie lub hiszpańskie kafejki. Przy klimatycznym świetle świec można delektować się pełnym menu wegańskich pyszności.

Dania są niezwykle fantazyjne, zachwycają kreatywnością kucharzy zarówno w doborze oryginalnych składników, sposobu ich łączenia jak i samej formy podania. Do tego stanowią prawdziwą ucztę dla zmysłów dzięki różnorodności barw i ułożeniu na talerzu. Niektóre potrawy to prawdziwe dzieła sztuki z misternie ułożonymi listkami warzyw, glonów, bogatych sosów warzywnych. Wszystko niezwykle lekkie i smaczne, co doceniają również liczni „mięsożercy” odwiedzający to miejsce. Porcje są niewielkie, dzięki czemu można spróbować wiele dań delektując się ich wyśmienitym smakiem i wyglądem. „Veg Deli” to niewątpliwie miejsce dla smakoszy – nie tylko wegetarian czy wegan, ale również wszystkich tych, którzy pragną spróbować czegoś nowego i niekonwencjonalnego. Kuchnia ta przekonuje bowiem bardzo skutecznie, że dieta roślinna naprawdę potrafi być wykwintna.

Na koniec warto też wspomnieć o wspaniałej obsłudze, która prócz podawania potraw, naprawdę troszczy się o klienta. Coś, co w dalszym ciągu należy w Polsce do rzadkości. Dlatego nie skłamię pisząc, że „Veg Deli” przeciera szlaki i pokazuje, że restauracja wegańska może być nie tylko elegancka i przyjemna, ale również na najwyższym poziomie pod względem serwowanych potraw. Zdecydowanie polecam!

 

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz